KISACA

1987 yılında İzmir’de faaliyete başlayan firmamız, sektördeki ilk firmalardan biridir. Kurucusu ve halen firmanın yetkilisi olan OSMAN KORKMAZ, TRT Ankara Televizyonunda uzun yıllar görev yapmış ve daha sonra İzmir’de VİDEO PRODÜKSİYON LTD. ŞTİ.‘yi kurarak çalışmalarına devam etmektedir. 1998 yılında Tahsin İşbilenle yaptığı ortaklık 2004 yılında sona ermiştir. Firma kurulduğu günden itibaren günün şartlarına ve teknolojisine uygun yatırımlar yaparak gelişmiştir. Her zaman deneyimli ve eğitimli kadrolarla çalışmayı ilke edinen firmamız halen sektörde en yetkin firmalardan biridir.

Bu zaman zarfında İzmir ve Ege Bölgesinde çok farklı prodüksiyonlara imza atmıştır. Geride kalan 20 yılı aşkın sürede tanıtım filmleri başta olmak üzere reklam, eğitim, özel organizasyon filmleri, belgesel yapımlar, biyografi, sosyal içerikli filmler, motivasyon filmleri vb. filmler Video Prodüksiyonun arşivinde yer almaktadır. Değişen ve gelişen sektörel koşullara bağlı olarak Sosyal Medya hizmetlerini bünyesine katarak, sistemini Full HD teknolojisinde yapılandırmış olan Video Prodüksiyon 400 m² ‘lik plato da hizmetlerini sürdürmektedir. 2005 yılında İzmir Reklamcılar Derneği tarafından belirlenen, İzmir’de sektöründe ilk kurulan ve faaliyetini sürdüren firma ödülünü almıştır.

Çalışmalarıyla Amway, BMS, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Hava Teknik Okullar Komutanlığı, İZFAŞ, Tevfik Fikret Lisesi vb. kurum ve kuruluşlardan çeşitli zamanlarda plaket ve takdirnameler alan Video Prodüksiyon sektörde uzun yıllar hizmet vermeye devam edecektir.

ALANIMIZ

Sanayi tanıtım filmleri başta olmak üzere, sosyal medya içerikleri (Facebook, YouTube, Instagram vb.), viral video çekimleri, motivasyon filmleri, sosyal içerikli filmler, belgeseller, reklam prodüksiyonları, aday–parti seçim filmleri, organizasyonların 3-4 kameralı rejili çalışmaları. Yukarıda sayılan yapımlar çoğu kez kendi ekipmanlarımızla gerçekleştirdiğimiz prodüksiyonlardır.

OSMAN KORKMAZ’dan…

Video Prodüksiyon ailesi olarak gençlerle deneyimlerimizi paylaşmayı seviyoruz. Bunca yıla rağmen heyecanınızı nasıl koruyorsunuz diyenlere cevabımız hep bu olagelmiştir.”

İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde düzenlenen “Çıraklar Ustalara Soruyor” etkinliğinden bir kare.